poniedziałek, 13 sierpnia 2012

Kiełbie we łbie


Gonifacy - wypisz wymaluj, Gonifacy


Dziś przekonałam się o prawdziwości słów:

Nie kłóć się z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

A wydawało mi się, że jestem mądrzejsza i czasy kiedy ktokolwiek był w stanie mnie sprowokować należą już do zamierzchłej przeszłości. Myliłam się. Dałam się sprowokować jak dzieciok. Jak smarkaty dzieciok!

A tak na marginesie poraża mnie zidiocenie społeczeństwa. Przestaję się dziwić, że do sprzedaży kostek do kibla wymagają wyższego wykształcenia. Skoro ludzie wykształceni reprezentują sobą takie zero, to co reprezentują sobą ludzie po zawodówce?

Chociaż chyba to nie jest prawda. Znam wiele osób po zawodówce, są moimi bliskimi znajomymi i są wspaniałymi, inteligentnymi ludźmi. Może to kwestia wychowania? Tego bezstresowego wychowania, bo im młodsi (choć dorośli i ułożeni wydawać by się mogło) tym głupsi. Taki co pasem na doopę nie dostał i cokolwiek pierdnął to mamusia kupiła. Kiełbie we łbie.

No… zeszło mi z wątroby… musicie mi wybaczyć, ale musiałam to z siebie wyrzucić. Dobrze, że chociaż tutaj, na moim kawałku Internetu są normalni ludzie.

8 komentarzy:

 1. Zgadzam się w całej rozciągłości. Niezaradnośc i brak logicznego rozumowania, to efekty bezstersowego wychowywania; latanie do nauczycieli z PRETENSJAMI, że dziecko dostało pałę/uwagę itp. wyręczanie własnego dziecka we wszystkim - z myśleniem włącznie, dużo by tu wymieniać. Ja dostałam pasem dwa razy w swoim życiu, do tej pory pamiętam za co to było. I nie uważam że byłam dzieckiem maltretowanym, nie zostawiło to śladów w mojej psychice, nie mam depresji - jestem NORMALNYM MYŚLĄCYM CZŁOWIEKIEM.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bo we wszystkim potrzebna równowaga! A jeśli dzieciom wolno wszystko i nie mają wytyczonych granic, obowiązków,WYCHOWANIA,to potem mamy takie mamałygi, którym się wydaje,że są pępkiem świata i wszystko im się należy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ech nie denerwuj sie chociaz wiem ze bywa ciezko, głowa do góry, nos zadarty popraw piegi na polikach i wiesz ... pokaz jaka zadziora jestes ze ci byle jaki malolat nie podskoczy :)
  Pozdrawiam i sle uscisi na nowy dzien... chociaz u mnie dosc chlodny i pochmurny

  OdpowiedzUsuń
 4. Chcesz powiedziec, że Twój Gonifacy przywalił Ci bejsbolem???!!! Masz.... dziwnego kota :?
  A z idiotami nie dyskutuję.
  Pozdro

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. On jest cwańszy. Włazi na półkę, która wisi nad moim łóżkiem i rzuca we mnie czym się da. Budzikiem, telefonem, książkami, herbatą w kubku. Co akurat stoi na półce.

   Usuń
  2. Ałc, a nie miałaś kiedyś ochoty rzucic w niego golarką lub depilatorem?

   Usuń
  3. Oj, nie raz! Ale wiem, że on nie robi tego złośliwie, tylko bo mnie kocha i chce żebym wstała :) (Jak będę to sobie powtarzała dostatecznie wiele razy, to w końcu w to uwierzę...)

   Usuń

Ludziska! Podpisywać się, bo nie lubię gadać z Anonimami!
Przepraszam za konieczność weryfikacji obrazkowej, ale bez tego dostaję dziennie 50 komentarzy spamowych.